Skuteczne szukanie wody

Specjalizujemy się w szukaniu wody na działce z przeznaczeniem pod budowę studni głębinowej. W zależności od rodzaju gruntu występującego w miejscu badania, dobierana jest odpowiednia metoda szukania wody.

Pozwala to zmniejszyć prawdopodobieństwo odwiertu bez wody lub z jej niewystarczającą ilością, co może oznaczać konieczność dodatkowego odwiertu o kilka metrów, co niesie za sobą dodatkowe koszty. Dla domu jednorodzinnego szacunkowy zlew dzienny powinien wynosić około 500 litrów.

Profesjonalne szukanie wody pozwala określić najlepsze miejsce, głębokość oraz napływ wody do studni. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w szukaniu wody na Śląsku oraz w Małopolsce. Najskuteczniejszymi metodami szukania wody są badania radiestezyjne przeprowadzane przez radiestetę, różdżkarza oraz badania elektrooporowe.

Metody szukania wody na działce 2023

Hydrogeolog na podstawie profilu geologicznego danego terenu określa metodę szukania wody, która zapewni największą skuteczność tego badania. Dzięki czemu zostaną zlokalizowane warstwy wodonośne lub żyły wodne, które zapewniają odpowiednią ilość wody w studni.

Najbardziej znaną i najczęściej wykorzystywaną metodą szukania wody w Małopolsce czy na Śląsku jest szukanie wody za pomocą wahadła, różdżki hiszpańskiej lub innych narzędzi pomocnych w znajdowaniu wody.

Woda stojąc lub płynąc i ocierając się o drobinki skał piasków itd. tworzy pole elektromagnetyczne które wykrywa się za pomocą na przykład wahadła czy różdżki.

Badanie radiestezyjne

Wykonywane przez radiestetę lub różdżkarza na działce u klienta

Skuteczność metody: 99%

Badanie elektrooporowe ERT (geofizyczne)

Skuteczna metoda szukania wody od 80 do nawet 150 metrów

Skuteczność metody: 99%

Badanie ERT polega na rozłożeniu na całej długości działki lub jej części kabli zakończonych sondą, które podłączone są do komputera. Skanowanie polega na mierzeniu oporności ziemi do głębokości 80 metrów (szybkie skanowanie) albo na jej części do 150 metrów w głąb ziemi (bardziej precyzyjne w połączeniu z dodatkowym badaniem radiestezyjnym i rozpoznaniem profilu podziemnego gruntu wynikającego z map hydrogeologicznych Polski).

Podczas wykonywaniu pomiaru na monitorze tworzy się kolorowa mapa profilu geologicznego warstw w głąb ziemi a każdy kolor odpowiada za inny grunt z czego po zakończeniu pomiaru możemy stwierdzić na jakiej głębokości występują warstwy wodonośne, żyły wodne czy rzeki podziemne.

Szukanie wody z użyciem map hydrogeologicznych Polski w sezonie 2023 gratis

Szukanie wody cennik 2023

Badanie radiestezyjne

  • z opisem: 500 zł

Badanie elekrooporowe

  • z opisem: 1000 zł
  • bez opisu: 500 zł

Dlaczego warto szukać wody na działce

Lokalizacja wody

Szukanie wody na działce zmniejsza prawdopodobieństwo wykonania odwiertu negatywnego bez wody lub ze zbyt małym dopływem, co może oznaczać konieczności dowiercenia kilku metrów aby zwiększyć ilość wody poprzez jej zbuforowanie.

Odpowiednie miejsce na studnie

Badania pozwalają określić najlepsze miejsce, głębokość i napływ wody do studni. Wykonanie studni bez odpowiednich badań może doprowadzić do braku w niej wody lub zbyt małego napływu. Jednorazowy zlew wody powinien wynosić około 500 litrów na dobę dla domu jednorodzinnego.

Kontakt

    Miejscowości, w których szukamy wody na działce: