Skuteczne szukanie wody w Istebnej

Specjalizujemy się w profesjonalnym szukaniu wody na działce w Istebnej z przeznaczeniem pod budowę studni głębinowej. Dobieranie odpowiedniej metody szukania wody zależy od występującego rodzaju gruntu w miejscu badania.

Umożliwia to zmniejszenie prawdopodobieństwa odwiertu bez wody lub z jej zbyt małą ilością. Generuje to dodatkowe koszty poprzez odwiert o kilka metrów. Szacunkowa ilość zalewu dziennego wody dla domu jednorodzinnego w Istebnej powinna wynosić około 500 litrów.

Profesjonalnie wykonane szukanie wody Istebna pozwala wskazać najlepsze miejsce, głębokość oraz napływ wody do studni. Nasze wieloletnie doświadczenie w szukaniu wody na Śląsku i Małopolsce pozwala wykorzystywać najskuteczniejsze metody. Są nimi badania radiestezyjne (wykonuje to różdżkarz lub radiesteta) oraz badania elektrooporowe.

Metody szukania wody w Istebnej

Analiza profilu geologicznego danego terenu wykonywana jest przez hydrogeologa, który określa późniejszą metodę szukania wody. Wybierane jest najskuteczniejsze rozwiązanie pozwalające zlokalizować warstwy wodonośne lub żyły wodne, które dostarcza odpowiednią ilość wody w studni głębinowej Istebna.

Najpopularniejszą metodą szukania wody w Istebnej jest szukanie wody za pomocą różdżki hiszpańskiej, wahadła oraz innym narzędzi przeznaczonych do szukania wody.

Woda płynąca lub zatrzymana w miejscu ociera się o drobinki skał piasków i innych surowców, tworząc przez to pole elektromagnetyczne. Sposobem jego wykrycia jest stosowanie wahadła lub różdżki.

Badanie radiestezyjne

Wykonywane przez radiestetę lub różdżkarza na działce u klienta

Skuteczność metody: 99%

Badanie elektrooporowe ERT (geofizyczne)

Skuteczna metoda szukania wody od 80 do nawet 150 metrów

Skuteczność metody: 99%

Badanie ERT sprawdza się na głębokościach od 80 metrów (szybkie skanowanie) do nawet 150 metrów (bardziej precyzyjne, do którego warto zrobić badanie radiestetyczne oraz rozpoznanie profilu podziemnego gruntu). Całość badania elektrooporowego polega na rozłożeniu kabli wzdłuż działki lub jej części. Umieszczone na nich sondy podłączone zostają do komputera, który mirzy oporność ziemi do głębokości.

W trakcie pomiaru na monitorze powstaje kolorowa mapa profilu geologicznego warstw w głębi ziemi. Każdy z kolorów odpowiada za inny grunt, a po zakończeniu pomiaru możemy stwierdzić, na jakiej głębokości występują warstwy wodonośne, żyły wodne oraz rzeki podziemne.

Szukanie wody Istebna z użyciem map hydrogeologicznych Polski w sezonie 2023 gratis

Szukanie wody Istebna cennik 2023

Badanie radiestezyjne

  • z opisem: 500 zł

Badanie elekrooporowe

  • z opisem: 1000 zł
  • bez opisu: 500 zł

Dlaczego warto szukać wody na działce w Istebnej

Lokalizacja wody

Szukanie wody zmniejsza prawdopodobieństwo wykonania odwiertu negatywnego bez wody lub ze zbyt małym dopływem, co może oznaczać konieczności dowiercenia kilku metrów aby zwiększyć ilość wody poprzez jej zbuforowanie.

Odpowiednie miejsce na studnie w Istebnej

Badania pozwalają określić najlepsze miejsce, głębokość i napływ wody do studni. Wykonanie studni bez odpowiednich badań może doprowadzić do braku w niej wody lub zbyt małego napływu. Jednorazowy zlew wody powinien wynosić około 500 litrów na dobę dla domu jednorodzinnego.

Kontakt