Skuteczne szukanie wody w Małopolsce

Specjalizujemy się w szukaniu wody w Małopolsce na działkach przeznaczonych pod budowę studni głębinowej. Dobieramy do niej odpowiednie rozwiązanie pasujące do występującego gruntu, które wskazują nam wykonane badania.

Pozwala to zapobiegać negatywnym odwiertom bez uzyskania wody lub z jej niewystarczającą ilością. Ponoszone są przez to dodatkowe koszty związane z odwiertem dodatkowych kilku metrów. Wykonanie odpowiednich badań pozwoli uzyskać dla domu rodzinnego około 500 litrów zalewu wody na dobę- jest to szacunkowo wskazana ilość.

Przeprowadzane szukanie wody Małopolska polega na wykonaniu badań określających nam miejsce, głębokość oraz napływ wody do studni. Mamy wieloletnie doświadczenie w szukaniu wody na Śląsku i Małopolsce. Najskuteczniejszymi metodami, które stosujemy to badania radiestezyjne (przeprowadzane przez różdżkarza lub radiestetę) oraz badania elektrooporowe.

Metody szukania wody w Małopolsce

Metodę szukania wody na działce ustala hydrogeolog, analizując profil geologiczny określonego terenu. Poprzez odpowiednie zlokalizowanie warstw wodonośnych lub żył wodnych, studnia zapełni się odpowiednią ilością wody.

Znaną i często stosowaną metodą jest szukanie wody w Małopolsce za pomocą różdżki hiszpańskiej, wahadła oraz innych narzędzi pomocnych w szukaniu wody.

Działanie wahadła i różdżki polega na wykrywaniu pola elektromagnetycznego. Tworzy się ono poprzez wody stojące i płynące, które ocierają się o drobinki skał piasku itd.

Badanie radiestezyjne

Wykonywane przez radiestetę lub różdżkarza na działce u klienta

Skuteczność metody: 99%

Badanie elektrooporowe ERT (geofizyczne)

Skuteczna metoda szukania wody od 80 do nawet 150 metrów

Skuteczność metody: 99%

Kolejną popularną metodą jest badanie ERT, którego polega na rozłożeniu wzdłuż działki lub jej części kabli zakończonych sondą. Podłączone zostają do komputera mierzącego oporność ziemi do głębokości 80 metrów (szybkie skanowanie) oraz jej części do 150 metrów głębokości. Skorzystanie dodatkowo z badanie radiestezyjnego pozwoli uzyskać lepsze rezultaty.

Podczas pomiaru na monitorze powstaje mapa profilu geologicznego warstw w głębi ziemi. Każdy z powstałych kolorów odpowiada innemu rodzajowi gruntu. Po ukończeniu pomiaru bez żadnego problemu odczytamy głębokość, na której znajdują się żyły wodne, warstwy wodonośne oraz rzeki podziemne.

Szukanie wody Małopolska z użyciem map hydrogeologicznych Polski w sezonie 2023 gratis

Szukanie wody Małopolska cennik 2023

Badanie radiestezyjne

  • z opisem: 500 zł

Badanie elekrooporowe

  • z opisem: 1000 zł
  • bez opisu: 500 zł

Dlaczego warto szukać wody na działce w Małopolsce

Lokalizacja wody

Szukanie wody Małopolska zmniejsza prawdopodobieństwo wykonania odwiertu negatywnego bez wody lub ze zbyt małym dopływem, co może oznaczać konieczności dowiercenia kilku metrów aby zwiększyć ilość wody poprzez jej zbuforowanie.

Odpowiednie miejsce na studnie

Badania pozwalają określić najlepsze miejsce, głębokość i napływ wody do studni. Wykonanie studni bez odpowiednich badań może doprowadzić do braku w niej wody lub zbyt małego napływu. Jednorazowy zlew wody powinien wynosić około 500 litrów na dobę dla domu jednorodzinnego.

Kontakt