Skuteczne szukanie wody w Międzybrodziu Bialskim

Naszą specjalizacją jest szukanie wody na działce w Międzybrodziu Bialskim, na której ma powstać studnia głębinowa. Podczas szukania wody dobierzemy sprawdzone rozwiązanie dopasowane do występującego gruntu.

Umożliwia to uniknięcie odwiertu bez wody lub z jej niewystarczającą ilością. Dzięki temu zapobiega się dodatkowemu odwiertowi o kilka metrów, który naraża na dodatkowe koszty. Po wykonaniu odpowiedniego badania uzyskamy na działce odpowiednią ilość wody, które  dla domu jednorodzinnego wynosi około 500 litrów zalewu wody na dobę.

Wiele lat doświadczenie zdobytego podczas szukania wody Międzybrodzie Bialskim pozwala dokładnie określić miejsce, głębokość oraz ilość napływu wody do studni. Najczęściej wykonywanymi metodami przynoszącymi efekty są badania radiestezyjne (prowadzone przez różdżkarza lub radiestetę) oraz badania elektrooporowe.

Metody szukania wody w Międzybrodziu Bialskim

Hydrogeolog na podstawie profilu geologicznego danego terenu wskazuje metodę szukania wody na działce. Wykonując dokładne badania, określimy dokładnie lokalizację warstw wodonośnych lub żył wodnych uzupełniających studnię głębinową Międzybrodzie Bialskie odpowiednią ilością wody.

Szukanie wody w Międzybrodziu Bialskim za pomocą różdżki hiszpańskiej oraz wahadła to najpopularniejsza metoda, która przynosi doskonałe efekty (wykorzystuje się również inne narzędzia pomocne w szukaniu wody).

Działanie wahadła i różdżki polega na wykrywaniu tzw. pola elektromagnetycznego. Powstaje ono przez wodę stojącą lub płynącą, która ociera się o drobinki skał piasków oraz innych surowców.

Badanie radiestezyjne

Wykonywane przez radiestetę lub różdżkarza na działce u klienta

Skuteczność metody: 99%

Badanie elektrooporowe ERT (geofizyczne)

Skuteczna metoda szukania wody od 80 do nawet 150 metrów

Skuteczność metody: 99%

Badanie ERT to metoda polegająca na rozłożeniu kabli wzdłuż działki lub na jej części. Zakończone są one sondami, które zostają podłączone do komputera i mierzą oporność ziemi do głębokości 80 metrów (szybkie skanowanie). Możliwe jest również badanie sięgające 150 metrów głębokości. Wykonywane jest na części działki i warto skorzystać dodatkowo w tym przypadku z badania radiestezyjnego.

Podczas pomiaru kształtuje się profil geologiczne warstw w głębi ziemi. Każdy powstający tam kolor określa dany rodzaj gruntu.  Po zebraniu wszystkich danych zlokalizujemy głębokość żył wodnych, warstw wodonośnych oraz rzek podziemnych.

Szukanie wody Międzybrodzie Bialskie z użyciem map hydrogeologicznych Polski w sezonie 2023 gratis

Szukanie wody Międzybrodzie Bialskie cennik 2023

Badanie radiestezyjne

  • z opisem: 500 zł

Badanie elekrooporowe

  • z opisem: 1000 zł
  • bez opisu: 500 zł

Dlaczego warto szukać wody na działce w Międzybrodziu Bialskim

Lokalizacja wody w Międzybrodziu Bialskim

Szukanie wody zmniejsza prawdopodobieństwo wykonania odwiertu negatywnego bez wody lub ze zbyt małym dopływem, co może oznaczać konieczności dowiercenia kilku metrów aby zwiększyć ilość wody poprzez jej zbuforowanie.

Odpowiednie miejsce na studnie

Badania pozwalają określić najlepsze miejsce, głębokość i napływ wody do studni. Wykonanie studni bez odpowiednich badań może doprowadzić do braku w niej wody lub zbyt małego napływu. Jednorazowy zlew wody powinien wynosić około 500 litrów na dobę dla domu jednorodzinnego.

Kontakt