Skuteczne szukanie wody w Międzybrodziu Żywieckim

Mamy wieloletnie doświadczenie w szukaniu wody na działce w Międzybrodziu Żywieckim z przeznaczeniem pod budowę studni głębinowej. Na podstawie rodzaju gruntu w miejscu badania dobieramy odpowiednią metodę szukania wody.

Pozwala to zmniejszyć możliwość odwiertu bez wody lub z jej niewystarczającą ilością, a to z kolei oznacza konieczność dodatkowego odwiercenia kilku metrów. Przez dobranie odpowiedniej metody nie będzie dodatkowych kosztów, a poziom zalewu dziennego wody będzie na wysokim poziomie (szacunkowo dla domu jednorodzinnego w Międzybrodziu Żywieckim zalew dzienny powinien wynieść 500 litrów).

Skuteczne szukanie wody Międzybrodzie Żywieckie pozwala wskazać najlepsze miejsce, odpowiednią głębokość oraz napływ wody do studni. Już wiele lat zbieramy doświadczenie w szukaniu wody na Śląsku i Małopolsce. Najskuteczniejsze metody szukania wody to badania radiestezyjne, które przeprowadza różdżkarz lub radiesteta, a także badania elektrooporowe.

Metody szukania wody w Międzybrodziu Żywieckim

Określanie metody szukania wody należy do hydrogeologa, który dobiera ją na podstawie profilu geologicznego danego terenu. Przeprowadzenie najskuteczniejszego badania pozwoli zlokalizować warstwy wodonośne lub żyły wodne, które zapewnią odpowiednią ilość wody w studni głębinowej Międzybrodzie Żywieckie.

Jedną z najpopularniejszych metod szukania wody w Międzybrodziu Żywieckim jest szukanie wody za pomocą różdżki hiszpańskiej, wahadła lub innych narzędzi pomocnych w znajdowaniu wody.

Działanie tej metody opiera się na wykrywaniu pola elektromagnetycznego przez wahadło lub różdżkę. Tworzy się ono przez wodę ocierającą się o drobinki skał piaskowców oraz innych surowców.

Badanie radiestezyjne

Wykonywane przez radiestetę lub różdżkarza na działce u klienta

Skuteczność metody: 99%

Badanie elektrooporowe ERT (geofizyczne)

Skuteczna metoda szukania wody od 80 do nawet 150 metrów

Skuteczność metody: 99%

Badanie ERT polega na rozłożeniu kabli wzdłuż całej działki lub tylko na jej części. Kable zakończone są sondą i zostają podłączone do komputera. Przeprowadzane skanowanie mierzy oporność ziemi do głębokości 80 metrów (szybkie skanowanie) albo na jej części do 150 metrów głębokości. W przypadku większych głębokości warto skorzystać z dodatkowego badanie radiestezyjnego i rozpoznania profilu podziemnego gruntu wynikającego z map hydrogeologicznych Polski dla Międzybrodzia Żywieckiego.

Podczas pomiaru na monitorze tworzy się mapa profilu geologicznego warstw w głąb ziemi. Każdy z kolorów odpowiada za inny grunt, przez co po zakończeniu pomiaru możemy jasno stwierdzić, na jakiej głębokości występują warstwy wodonośne, żyły wodne oraz rzeki podziemne.

Szukanie wody Międzybrodzie Żywieckie z użyciem map hydrogeologicznych Polski w sezonie 2023 gratis

Szukanie wody Międzybrodzie Żywieckie cennik 2023

Badanie radiestezyjne

  • z opisem: 500 zł

Badanie elekrooporowe

  • z opisem: 1000 zł
  • bez opisu: 500 zł

Dlaczego warto szukać wody na działce w Międzybrodziu Żywieckim

Lokalizacja wody

Szukanie wody zmniejsza prawdopodobieństwo wykonania odwiertu negatywnego bez wody lub ze zbyt małym dopływem, co może oznaczać konieczności dowiercenia kilku metrów aby zwiększyć ilość wody poprzez jej zbuforowanie.

Odpowiednie miejsce na studnie

Badania pozwalają określić najlepsze miejsce w Międzybrodziu Żywieckim, głębokość i napływ wody do studni. Wykonanie studni bez odpowiednich badań może doprowadzić do braku w niej wody lub zbyt małego napływu. Jednorazowy zlew wody powinien wynosić około 500 litrów na dobę dla domu jednorodzinnego.

Kontakt