Skuteczne szukanie wody w Milówce

Naszą specjalizacją jest szukanie wody na działce w Milówce z przeznaczeniem pod budowę studni głębinowej. Najlepszą metodę szukania wody dobierzemy na podstawie gruntu występującego w miejscu badania.

Zmniejszy się prawdopodobieństwo odwiertu bez wody lub z jej niewystarczającą ilością, która niesie za sobą konieczność dodatkowego odwiercenia kilku metrów. Określenie odpowiedniej metody pozwoli uniknąć tych kosztów. Zawsze dążymy do tego, aby zalew dzienny wody był na odpowiednim poziomie, szacunkowo dla domu jednorodzinnego w Milówce jest to 500 litrów wody na dobę.

Wskazanie miejsca, głębokości oraz napływu wody do studni możliwe jest poprzez skuteczne szukanie wody Milówka. Profesjonalnym szukaniem wody na Śląsku i Małopolsce zajmujemy się od wielu lat. Najskuteczniejszymi metodami szukania wody, które stosujemy to badania radiestezyjne (wykonywane przez różdżkarza lub radiestetę) oraz badania elektrooporowe.

Metody szukania wody w Milówce

Odpowiednia metoda szukania wody dobierana jest przez hydrogeologa, który korzysta w tym celu z profilu geologicznego danego terenu. Wykonanie najskuteczniejszego badania ułatwi zlokalizowanie warstwy wodonośnej lub żyły wodnej, które zagwarantują odpowiednią ilość wody w studni głębinowej Milówka.

Popularną oraz skuteczną metodą szukania wody w Milówce jest szukanie wody za pomocą różdżki hiszpańskiej, wahadła lub innych narzędzi sprawdzających się w szukaniu wody.

Działanie tej metody polega na wykrywaniu tzw. pola elektromagnetycznego tworzonego przez wodę, która ociera się o drobinki skał piasków i innych surowców.

Badanie radiestezyjne

Wykonywane przez radiestetę lub różdżkarza na działce u klienta

Skuteczność metody: 99%

Badanie elektrooporowe ERT (geofizyczne)

Skuteczna metoda szukania wody w Milówce od 80 do nawet 150 metrów

Skuteczność metody: 99%

Badania ERT wykonujemy poprzez rozłożenia na całej długości działki lub jej części kabli zakończonych sondą. Podłączane są do komputera, na którym prowadzimy skanowanie oporności ziemi do głębokości 80 metrów (szybkie skanowanie) lub na jej części do 150 metrów głębokości. Warto w większych głębokościach skorzystać z badania radiestezyjnego oraz rozpoznania profilu podziemnego gruntu z map hydrogeologicznych Polski dla Milówki.

W trakcie pomiaru na monitorze powstaje mapa profilu geologicznego warstw w głębi ziemi, z której każdy kolor odpowiada za inny grunt. Po ukończeniu pomiarów możemy określić głębokość występowania warstw wodonośnych, żył wodnych oraz rzek podziemnych.

Szukanie wody Milówka z użyciem map hydrogeologicznych Polski w sezonie 2023 gratis

Szukanie wody Milówka cennik 2023

Badanie radiestezyjne

  • z opisem: 500 zł

Badanie elekrooporowe

  • z opisem: 1000 zł
  • bez opisu: 500 zł

Dlaczego warto szukać wody na działce w Milówce

Lokalizacja wody

Szukanie wody zmniejsza prawdopodobieństwo wykonania odwiertu negatywnego w Milówce bez wody lub ze zbyt małym dopływem, co może oznaczać konieczności dowiercenia kilku metrów aby zwiększyć ilość wody poprzez jej zbuforowanie.

Odpowiednie miejsce na studnie

Badania pozwalają określić najlepsze miejsce, głębokość i napływ wody do studni. Wykonanie studni bez odpowiednich badań może doprowadzić do braku w niej wody lub zbyt małego napływu. Jednorazowy zlew wody powinien wynosić około 500 litrów na dobę dla domu jednorodzinnego.

Kontakt