Skuteczne szukanie wody w Zawoi

Zajmujemy się profesjonalnym szukaniem wody na działce w Zawoi z przeznaczeniem pod budowę studni głębinowej. Wybieramy najlepszą metodę na podstawie gruntu występującego na danym terenie, aby efekty były jak najlepsze.

Wykonujemy odpowiednie badania, które pozwolą uniknąć odwiertu bez wody, czy też z jej niewystarczającą ilością. Są to dodatkowe koszty za późniejsze odwiercenie kilku metrów. Przeprowadzenie dokładnych badań sprawdzoną metodą umożliwi uzyskanie dla domu jednorodzinnego w Zawoi około 500 litrów zalewu dziennego.

Korzystamy ze sprawdzonych metod podczas szukania wody Zawoja, dzięki którym określimy dokładne miejsce, głębokość oraz napływ wody do studni. Wiele lat doświadczenia w szukaniu wody na Śląsku i Małopolsce pozwala nam na efektywne realizowanie zleceń. Stosujemy popularne i precyzyjne metody, takie jak badania radiestezyjne (prowadzone przez radiestetę lub różdżkarza) oraz badania elektrooporowe.

Metody szukania wody w Zawoi

Określaniem metody zajmuje się hydrogeolog, który dobiera ją na podstawie profilu geologicznego danego terenu. Odpowiednia metoda szukania wody ułatwia zlokalizowanie warstwy wodonośnej lub żyły wodnej, gwarantując przy tym odpowiednią ilość wody w studni głębinowej Zawoja.

Szukanie wody w Zawoi za pomocą różdżki hiszpańskiej, wahadła i innych narzędzi to najpopularniejszy i dokładny sposób badania.

Działanie różdżki oraz wahadła polega na wykrywaniu tzw. pola elektromagnetycznego, które wytwarza się poprzez wodę ocierającą się o drobinki skał piasków oraz innych surowców.

Badanie radiestezyjne

Wykonywane przez radiestetę lub różdżkarza na działce u klienta

Skuteczność metody: 99%

Badanie elektrooporowe ERT (geofizyczne)

Skuteczna metoda szukania wody od 80 do nawet 150 metrów

Skuteczność metody: 99%

Badanie ERT jest metodą polegającą na badaniu oporności ziemi do głębokości 80 metrów (szybkie skanowanie) lub danej części do 150 metrów. Metoda polega na rozłożeniu kabli wzdłuż całej działki lub jej części. Znajdujące się na nich sondy podłączono wcześniej do komputera badającego warstwy w głębi ziemi. Podczas głębokich badań warto skorzystać z dodatkowego badania radiestezyjnego oraz profilu gruntu podziemnego na podstawie map hydrogeologicznych Polski dla Zawoi.

Podczas wykonywania badania ERT na monitorze zarysowują się warstwy w głębi ziemi. Każdy z powstałych kolorów odpowiada innemu gruntowi. Zakończony pomiar pozwala określić głębokość warstw wodonośnych, żył wodnych oraz rzek podziemnych.

Szukanie wody Zawoja z użyciem map hydrogeologicznych Polski w sezonie 2023 gratis

Szukanie wody Zawoja cennik 2023

Badanie radiestezyjne

  • z opisem: 500 zł

Badanie elekrooporowe

  • z opisem: 1000 zł
  • bez opisu: 500 zł

Dlaczego warto szukać wody na działce w Zawoi

Lokalizacja wody

Szukanie wody zmniejsza prawdopodobieństwo wykonania odwiertu negatywnego bez wody lub ze zbyt małym dopływem, co może oznaczać konieczności dowiercenia kilku metrów aby zwiększyć ilość wody poprzez jej zbuforowanie.

Odpowiednie miejsce na studnie

Badania pozwalają określić najlepsze miejsce, głębokość i napływ wody do studni. Wykonanie studni bez odpowiednich badań może doprowadzić do braku w niej wody lub zbyt małego napływu. Jednorazowy zlew wody powinien wynosić około 500 litrów na dobę dla domu jednorodzinnego.

Kontakt